Wirus HPV. Jak można się nim zarazić?

Wirus HPV to zwany inaczej wirus brodawczaka ludzkiego. Jest to dość rozpowszechniony wirus, ponieważ bardzo łatwo jest się nim zarazić. Blisko 50% dorosłej populacji jest nim zarażone. Odpowiemy na pytanie w jaki sposób możemy zarazić się wirusem HPV oraz jak możemy mu zapobiegać.

Wirus HPV powoduje cały szereg problemów zdrowotnych, zaczynając od problemów dermatologicznych, na nowotworze szyjki macicy kończąc.

Jak można się zarazić wirusem HPV?

Brodawczak ludzki oraz jak można się nim zarazić to obszerny temat. Wirus HPV znajduje się najczęściej w ludzkich, intymnych wydzielinach, choć zdarzają się przypadki zarażenia z winy wspólnego ręcznika czy też bielizny. Istnieją konkretne wyznaczniki, które zwiększają prawdopodobieństwo zarażeniem się wirusem brodawczaka ludzkiego:

– wczesna inicjacja seksualna przyczynia się do zwiększenia ryzyka zarażenia się wirusem brodawczaka ludzkiego,
– częsta zmiana partnerów seksualnych,
– długotrwałe zażywanie środków antykoncepcyjnych,
– przebycie licznych ciąży oraz porodów, zwłaszcza w młodym wieku.

Kłykciny kończyste i jak można się zarazić?

Wirusem brodawczaka ludzkiego najczęściej można się zarazić przez kontakt seksualny (pochwowy, oralny, analny). Widocznymi objawami do których przyczynia się wirus HPV to kłykciny kończyste. Są to brodawki miejsc intymnych. Kłykciny kończyste i zarażenie nimi jest nie jest bolesne. Objawy te mogą nie powodować żadnych dolegliwości, są one jednak ciepłolubne, ciepło zaś powoduje ich wzrost.

Warto wykonać badanie na obecność wirusa HPV w naszym organizmie, aby mieć świadomość jego występowania oraz kontrolować swój organizm oraz nie dopuścić do groźnych komplikacji.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Characters: 0 Words: 0 Word Limit: 99999999999999999 Comment Limit: 9999999999999

− 3 = 7