Biżuteria z pereł – piękna i zdrowa

Perły, czyli wytwory małży, są znane ludzkości od tysięcy lat. Nie tylko zresztą znane, ale również od dawien dawna używane i bardzo cenione. Z jednej strony za swój wygląd, który odznacza się niezwykłym pięknem. Ale nie tylko.

Cenione są więc z tego powodu jako niezwykle wartościowa biżuteria. Przez całe wieki kobiety marzyły o tym, aby mieć bransoletkę, naszyjnik z pereł czy w ogóle ten kamień. Rzadkość ich występowania spowodowała, że wyroby z pereł były nie tylko rzadkie i bardzo cenione, ale również bardzo cenne. To spowodowało, że zaczęto perły hodować.

Zdrowotne właściwości pereł

Ze względu na swoją unikalności i naturalne pochodzenie, perłom zaczęto przypisywać rozmaite właściwości zdrowotne i perły są tym samym uważane nie tylko za piękne i eleganckie, ale również za zdrowe i mające właściwości prozdrowotne. A już na pewno nie mają negatywnego wpływu na zdrowie czy wygląd skór, jak to zdarza się w przypadku wielu różnych sztucznych materiałów, używanych do wyrobu biżuterii. Dziś te piękne kamienie szlachetne są nadal cenione, choć na przestrzeni wieków nieco zmieniła się moda (o tym więcej tutaj: http://perlowy.pl/). W ostatnich czasach można jednak zaobserwować renesans mody na perły, gdyż znów cenione są naturalne ozdoby.

Sznur z pereł – naturalne piękno

Perły są uważane za jedne z piękniejszych kamieni szlachetnych. Co więcej, są to nieliczne z kamieni szlachetnych, które w zasadzie nie wymagają obróbki. Już w momencie znalezienia lub zakończenia hodowli mają taki wygląd, jaki jest najbardziej pożądany. Nawet jeśli jakaś obróbka jest potrzebna, to zazwyczaj w niewielkim stopniu, głównie dla korekty kształtu.

Perły występują w wielu kolorach i odcieniach, ale najpopularniejszy jest kolor kremowy i biały. Od tej barwy zresztą wziął nazwę kolor perłowy. Jest to kolor uniwersalny, pasujący zarówno do każdego rodzaju cery, jak i koloru skóry. Obecnie z pereł wyrabia się rozmaite rodzaje biżuterii: naszyjniki, kolczyki, kolie, sznury, itp. Biżuteria z pereł pasuje na różne okazje oraz świetnie komponuje się z rozmaitymi rodzajami ubioru. Mało jest kobiet, które nie chciałyby mieć pereł w swoim kuferku z biżuterią.

Perły to nie tylko piękno

O tym, jak piękne są perły, wie niemal każdy, kto je widział i miał w ręku, ale coraz więcej mówi się też o ich właściwościach zdrowotnych. Perły już od wieków uważane są za rzecz mającą dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka. Mało tego, przypisuje się im pozytywny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

Już całe wieki temu uważano, że naszyjnik czy sznur z pereł ma pozytywny wpływ na człowieka. Co ciekawe, obecnie wiele z tych wierzeń jest potwierdzanych przez naukowców. Zdaniem wielu osób pozytywne wpływają na samopoczucie, pozwalają oczyścić duszę. Perły są uważane za kamień, który pozytywne wpływa na osoby cierpiące na alergie, chroniczne bóle głowy. Ponadto mają mieć także pozytywny wpływ na choroby układu krążenia, układu trawiennego. Według wielu osób, pochłaniają one szkodliwe promieniowania, jakich obecnie jest wiele w otoczeniu człowieka. Przypisuje się im pozytywny wpływ na cerę. Z tego powodu pereł używa się do produkcji różnego rodzaju kosmetyków.

Biżuteria ślubna

Piękno, jakie charakterystyczne jest dla pereł powoduje, że bardzo popularna jest biżuteria ślubna dla panien młodych. Kolia, kolczyki czy naszyjnik z pereł idealnie będą komponować się z suknią ślubną, szczególnie białą. Producenci biżuterii, głównie ci najwięksi, coraz częściej mają w swojej ofercie specjalną biżuterię z pereł przeznaczoną na ten wyjątkowy w życiu każdej kobiety dzień. Można zakupić różne rodzaje biżuterii, w tym kolczyki z pereł, naszyjnik czy sznur z pereł, kolie, bransoletki oraz całe komplety. Wielu kobietom ozdoby perłowe bardzo pasują i świetnie będą wyglądać nie tylko na żywo, ale również na zdjęciach i nagraniach ze ślubu czy wesela.

2 komentarze

  • Najlepsze jest to, że perły dziś są naprawdę w przystępnych cenach. Naszyjnik z pereł naturalnych to nie jest kilka pensji jak kiedyś, ale dosłownie 100-200 zł i naprawdę dobrej jakości perły da się za to kupić. Ze srebrnym zapięciem, a nie złotym, ale i tak prezentują się świetnie.

    Odpisz
  • Złote zapięcie nawet nie pasuje do pereł, zdecydowanie lepsze jest srebrne, albo nawet posrebrzane, bo te są zazwyczaj znacznie większe. No i jeszcze cena zawsze zależy od wielkości pereł. Bo jakość to jedno, ale naszyjnik z pereł zawsze będzie droższy jak będą w nim większe perły.

    Odpisz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Characters: 0 Words: 0 Word Limit: 99999999999999999 Comment Limit: 9999999999999

53 − = 45