Czy cellulit to tylko defekt kosmetyczny?

Występujący bardzo powszechnie w społeczeństwie jest problemem wielu kobiet. Manifestuje się głównie na skórze pośladków, ud, bioder, ramion oraz sutków. Cellulit, bo o nim mowa jest najczęściej występującym defektem kosmetycznym. Zazwyczaj zaczyna on się pojawiać przy wszelkich zaburzeniach hormonalnych, jak ciąża, okres dojrzewania, menopauza oraz wszelkie choroby endokrynologiczne. Najprościej rzecz ujmując cellulit jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w skórze. Adipocyty ulegają zgrupowaniu w grudki, które zostają otoczone cząsteczkami wody i różnych toksyn. Na skórze widoczne są w postaci charakterystycznych nierówności. W początkowej fazie formowania są one zauważalne jedynie przy ucisku i chwyceniu fałdu. Jednak z czasem stają się one widoczne niezależnie od pozycji ciała i napięcia tkanki skórnej.

Vialise
Skuteczny krem na cellulit

Niestety cellulit przez zaburzenie elastyczności skóry oraz zwiększenie jej napięcia może dawać wiele innych przykrych dolegliwości. Należą do nich rozstępy, zmiany troficzne w tkance skórnej oraz powstawanie żylaków. Osobną kwestią pozostaje sfera psychiczna kobiety. Cellulit najczęściej zaczyna się pojawiać w okresie dojrzewania, kiedy kobiecie ciężko zaakceptować nieestetyczny defekt na skórze. Spada wówczas samoocena takiej osoby, co ma druzgocące skutki w przyszłym życiu społecznym i zawodowym. Istniejące jednak obecnie metody usuwania cellulitu charakteryzują się bardzo dużą skutecznością, co pozwala pozbyć się zmian nie tylko w początkowej formie, ale także tych występujących już od wielu lat tj. zabiegi na cellulit w gabinecie w Sopocie. Warto jednak podkreślić, że im wcześniej zastosowana terapia, tym większa szansa na pożądany efekt.

Zabiegi na cellulit, czy domowe sposoby?

Krążącym mitem medycznym wśród kobiet jest skuteczność domowych sposobów radzenia sobie ze skórką pomarańczową. Metody takie jak aktywność fizyczna, dieta, kremy są świetną formą wspomagającą leczenia, jednak stosowane w pojedynkę mogą przynieść wiele zawodu. Medycyna estetyczna doskonale wie jak zwalczyć cellulit stosując profesjonalne zabiegi. Działają one odpowiednio silnymi bodźcami na skórę, co umożliwia dotarcie do głębokich warstw tkanki i skuteczne rozbicie zalegających grudek. Likwidacja cellulitu powinna odbywać się w odpowiednio przygotowanych do tego salonach medycyny estetycznej przez dyplomowanych kosmetologów. Sprawdź więcej tutaj: https://www.papilot.pl/twarz-i-cialo/jak-pozbyc-sie-cellulitu,43247,1

Jakie skuteczne zabiegi na cellulit oferuje kosmetologia?

Najczęściej stosowane zabiegi kosmetyczne na cellulit to Venus Legacy oraz  Icoone. Pierwszy z nich działając poprzez fale radiowe umożliwia precyzyjne rozbicie grudek tłuszczowych. Dodatkowo wzmacniając naczynia limfatyczne oraz stosując mechanizm drenażu limfatycznego pomaga na szybkie usuwanie adipocytów z tkanki. Ostatecznym efektem jest wygładzenie skóry oraz poprawa jej elastyczności i jędrności. Zabieg Icoone działa natomiast poprzez zastosowanie masażu podciśnieniowego. Silne oddziaływanie mechaniczne także pomaga rozbić grudki tłuszczowe, natomiast poprzez usprawnienie krążenia wpływa na ich szybkie usuwanie. Zabieg ten redukuje znacznie istniejącą tkankę tłuszczową oraz rozluźnia napięte grupy mięśniowe, co może przyczynić się do zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz może zmniejszyć nadmierne napięcie skóry.


Clinica Cosmetologica Sopot
ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 pię™tro)
Rejestracja: +48 791 600 605

3 komentarze

 • Pomocy! Przez cellulit wstydzę się nosić shorty, sukienki.
  Nie wiem już, co mam robić.
  Kupić jakiś droższy balsam czy co?

  Odpisz
 • Ja używam balsamu Vialise 🙂 I jestem zadowolona, bo moja skóra jest bardziej napięta i jędrna.

  Odpisz
 • To prawda, ja używam i balsamów, i zdarza mi się raz na jakiś czas pójść na zabieg.
  🙂

  Odpisz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Characters: 0 Words: 0 Word Limit: 99999999999999999 Comment Limit: 9999999999999

5 + 4 =