Co na rozstępy?

blizny po pęknięciach skóry

Rozstępy… Jest to problem milionów, jeśli nie miliardów kobiet na całym świecie. Odbiera pewność siebie oraz sprawia, że czujemy się źle. Jednak czy jest to problem nie do rozwiązania? Otóż każdy problem da się rozwikłać. W tym przypadku  skutecznie usunąć. Jeśli zadałaś sobie pytanie jak pozbyć się rozstępów i Twój każdy dotychczasowy sposób na rozstępy zawiódł jesteś na dobrej drodze! Zapraszam do poniższego artykułu…

Jak powstają rozstępy oraz po czym w ogóle są?

Otóż rozstępy to blizny, które powstały na skutek uszkodzenia tkanki łącznej od wewnątrz. Są to nieestetyczne zmiany skórne, które mogą przybrać różne kolory od o różowego przez fioletowy, nawet do białego. Przybierają postać linii na skórze. Najczęściej występują na brzuchu, udach, pośladkach, klatce piersiowej, a także nawet na plecach.

Jak powstają rozstępy?

Powstają gdy skóra nie jest w stanie się rozciągnąć. Wówczas naciąga się i pęka powodując bardzo nieestetyczne zmiany. Często pojawiają się, więc gdy nagle szybko tracimy wagę lub ją zyskujemy. Pojawiają się także na skutek zmian hormonalnych np. w okresie ciąży czy dojrzewania u nastolatek. Można wyróżnić dwie fazy ich tworzenia. Pierwsza trwa od roku do dwóch lat. Wówczas linie ukazują się najczęściej jako różowe, fioletowe lub czerwone rozstępy. Najlepiej zacząć działać już wtedy, ponieważ jest to faza jeszcze nie zaawansowana, gdzie nasz problem należy zgasić w zarodku. Wtedy jeszcze mogą pomóc nam ćwiczenia i kremy co na rozstępy w tej fazie działa zbawiennie. Druga faza nazywana jest zanikową. Wówczas na naszej występują białe rozstępy. Uszkodzone włókna skóry tracą swą wcześniejszą zdolność do regeneracji, co sprawia że nasze rozstępy stają się utrwalone i coraz trudniej będzie nam się ich pozbyć… Tutaj kremy i ćwiczenia raczej nam nie pomogą. Trzeba chwycić za bardziej zaawansowane środki techniki np. usuwanie rozstępów laserem.

Laserowe usuwanie rozstępów

  • Laser Palomar Emerge – jest to zabieg na rozstępy polegający na wniknięciu na naświetlaną nim skórę wiązki światła. Uszkadza tym samym naskórek i skórę właściwą. Jest to proces, który pobudza naszą skórę do  samoistnej regeneracji, odbudowując włókna kolagenu i elastyny. Laser na rozstępy w tym przypadku działa cuda.
  • Cellu M6 Integral jest to technika, która wykorzystuje podciśnienie w mechanicznym masażu. W tym przypadku wykorzystywany jest specjalny roller, który chwyta po kolei fałdki skóry i następnie je ugniata. Tym samym pobudza regenerację uszkodzonych wcześniej tkanek.
  • Pollogen Legend jest to zabieg, który działa nie tylko na naskórek i skórę właściwą, ale także tkankę tłuszczową i mięśnie! Pobudza skórę do wytwarzania kolagenu i elastyny, a oprócz tego także kwasukwasy hialuronowego. Dzieje się to poprzez przyłożenie głowicy tego urządzenia do skóry objętej zmianą. Głowica ogrzewa tkankę do 60˚C. Ten proces powoduje wiele zmian zdrowych dla naszej skóry.
  • Maximus dziala podobnie do opisanego wyżej zabiegu, jednak oprócz tego niweluje tkankę tłuszczową, Co wpływa także na wygląd naszej skóry oraz na poprawę naszej samooceny. Jest to zabieg działający trójpolarną falę radiową z dynamiczną aktywacją mięśni.

Jak widać sposobów na usuwanie zaawansowanej zmiany skórnej jest naprawdę wiele, wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie zabieg, umówić sie na wizytę i być szczęśliwym z efektów! Chcesz spełnić swoje marzenia i wyjść bez skrupułów na ulice wkrótkiej spódniczce albo na plażę w bikini? Nie wahaj się tylko walcz o swój wygląd i  tym samym swoje samopoczucie już
dziś! Już nie musisz pytać jak pozbyć się rozstępów! Zapisz się juz dzisiaj na usuwanie rozstępów w Clinica Cosmetologica Gdynia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Characters: 0 Words: 0 Word Limit: 99999999999999999 Comment Limit: 9999999999999

88 − 80 =