Portale randkowe – sposób na romans czy miłość?

W dobie pogoni za pieniądzem, przyzwoitą pracą i czymś, co nazwać można stabilizacją materialną, mamy coraz mniej czasu na nawiązanie relacji partnerskich, na miłość, na spotkania z drugą osobą. Łatwiej założyć konto na portalu randkowym i dzięki niemu umówić się na randkę, a może nawet przeżyć romans, czy znaleźć miłość, niż szukać drugiej połówki w tzw. realu. W końcu droga do osiągnięcia celu jest mniej ważna, niż końcowy efekt.

Portale randkowe przeżywają dziś prawdziwy boom i rozkwit. Jak wybrać jednak ten, który będzie sprawdzał się w swojej roli? Najlepiej sprawdzić portale, które odnotowują największe sukcesy na tym polu. I nie chodzi tu wcale o to, czy randka pomiędzy użytkownikami dojdzie do skutku, a raczej o to, ilu użytkowników portal liczy. Bo gdzie dużo ludzi, tam szansa na poznanie kogoś wyjątkowego rośnie.

Najpopularniejsze dziś portale, to prawdziwi potentaci na rynku. Wśród nich wymienić można edarling.pl, badoo.com, czy sympatia.pl.
Jednak, jak bywa najczęściej, za to co najlepsze, trzeba zapłacić… Pozytywne jest za to zróżnicowanie cenowe miesięcznego abonamentu. Ceny są różne, zdarzają się portale drogie, bywają i bardzo tanie, dlatego właściwie na korzystanie z serwisów randkowych stać każdego. Najlepiej pod tym względem wypada np. badoo, gdzie konto można założyć za darmo i korzystać zportale randkowe niego bez opłat. Nie jest możliwe jednak korzystanie ze wszystkich atrakcji serwisu. Bardzo niski abonament proponuje też sympatia.pl, przy dużych atrakcjach oferowanych klientom w zamian. I chyba stąd bierze się popularność tego portalu.
Dla osób, które wolą jednak nie płacić za internetowe randki, ciekawą i w pełni darmową ofertę proponuje serwis randki o2. Jest jednak jeden haczyk. Choć ciekawy i dość atrakcyjny – ma mało użytkowników.

Jeśli zdecydujecie się na udział w randkowaniu przez internet, pamiętajcie, że serwisy te niosą ze sobą – oprócz realnych pozytywów – również sporo zagrożeń. Nigdy tak naprawdę nie wiesz, na kogo możesz trafić. Fajną osobę, bratnią duszę, czy wyłącznie amatora przygód seksualnych, mającego żonę/męża/partnera, dla którego zdrada to chleb powszedni. A może oszusta matrymonialnego, czy innego naciągacza. Dlatego do randek podchodź ostrożnie, a pochlebstwa ludzi na własny temat weź w duży cudzysłów. Ufaj, ale nie bądź łatwowierny. A może wtedy nie spotkasz się z jawnym naciąganiem i oszustwem. Bo musisz pamiętać i o tym, że dzięki serwisom typu Sympatia, rzeczywiście spotkać możesz swoją drugą połowę…

Zapisując się do serwisów randkowych, wybierz te, które mają jak najmniej profili fikcyjnych. Wspomniane na początku trzy serwisy weryfikują konta klientów, dlatego warto zapisać się właśnie tam. Oczywiście dla chcącego nic trudnego, więc jeśli ktoś będzie starał się o sfałszowanie swojej tożsamości, uda mu się to i tak. Koniecznie wybierz też serwis, na którym oprócz dużej liczby ludzi, użytkownicy często się logują… Te dwa aspekty nie zawsze bowiem są tożsame!

Najważniejsze jednak – jeśli szukasz partnera – by zawsze być sobą. Załóż konto na kilku portalach randkowych, wypróbuj na którym czujesz się najlepiej: pisz, poznawaj, umawiaj się. I znajdź tę lub tego, kogo szukasz. Życzymy dużo cierpliwości i powodzenia!

3 komentarze

 • Mam już 40 lat i niewielkie szanse na znalezienie partnerki z powodu nawału pracy, więc próbowałem i tego. I muszę przyznać, że na portalach randkowych przede wszystkim można spotkać propozycje seksu i to jeszcze płatnego. Niestety straciłem wszelkie nadzieje na miłość z internetu, gdy uświadomiłem sobie, że nie znam nikogo kto poznałby się na portalu randkowym. I nie mam na myśli małżeństw, ale chociaż pary, która poza pierwszym spotkaniem, nadal spotykała by się na poważnie, a nie na rozładowanie napięć. Niestety – smutna prawda o portalach randkowych jest właśnie taka.

  Odpisz
  • Smutny post. Ja znam parę, która się poznała na takim portalu. Oboje po przejściach. Są ze sobą już 7 lat. Więc chyba można znaleźć kogoś.

   Odpisz
 • Może źle szukasz? Podobno w 90% o romansie lub decyduje pierwsze wrażenie. W portalach randkowych to często zdjęcie, albo kilka pierwszych zdań. Może po prostu masz tak skonstruowany profil, że jesteś wybierany jako dobry do romansu, a nie stałego związku? Może po prostu dajesz radę na zdradę? 🙂 Spróbuj zmienić profil, może fotę na bardziej poważną i głowa do góry.

  Odpisz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Characters: 0 Words: 0 Word Limit: 99999999999999999 Comment Limit: 9999999999999

4 + 6 =