Podsłuchy, śledzenie telefonu i inne urządzenia szpiegujące

W naszych czasach technika jest tak mocno rozwinięta, że bez problemu można zamontować dyskretny podsłuch w domu, samochodzie czy nawet telefonie komórkowym. Śledzenie telefonu komórkowego to nic trudnego, wystarczy znaleźć odpowiednią stronę w internecie i wykupić jej usługę. Takimi oto sposobami można wykryć każdy, nawet najbardziej ukrywany i dyskretny romans.

Co zrobić żeby udaremnić szpiegowanie naszej osoby? Otóż najważniejsze to być rozważnym, czyli nie zostawiać niepotrzebnych smsów w pamięci telefonu, kontakty zapisywać w mało znaczący sposób i nie pozostawiać nigdzie telefonu na dłuższy moment z osobą, która coś może podejrzewać. Takie porady – jeśli oczywiście stosujemy się do nich dyskretnie – to jednak nie wszystko. Zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, by ukryć romans.

Zabezpieczenie przed zdemaskowaniem bywa różne, w zależności od tego, jak przebiega ukrywany związek. W pracy, w internecie czy po sąsiedzku – zawsze powinno się to odbywać z zachowaniem maksimum dyskrecji. Jeżeli spotkania odbywają się w domu, albo biurze, to może lepiej zainwestować w zagłuszacze sygnału. Są to urządzenia, które pomagają w zagłuszaniu sieci 3G, urządzeń GPS i sygnałów telefonów komórkowych, przy czym wszelkie urządzenia elektroniczne mogą normalnie funkcjonować.

Internetowy romans stosunkowo łatwo jest ukryć, wystarczy w komputerze na bieżąco czyścić historię przeglądania stron internetowych oraz nie trzymać na nim rozmów oraz pikantnych fotek. Trudno jest jednak ukryć czas, jaki się wtedy spędza przed komputerem oraz reakcje na otrzymywane wiadomości. W trakcie rozmowy internetowej warto mieć uruchomioną zakładkę incognito oraz możliwość szybkiego wylogowania się z portalu, czatu czy komunikatora.

Jeżeli istnieje podejrzenie tego, że ktoś nas może namierzać przez śledzenie telefonu, to lepiej go zmienić lub zagrać w pewną gierkę. To bardzo proste – telefon zostawiamy w miejscu, gdzie mieliśmy być, a nie zabieramy go ze sobą do przytulnego gniazdka. Niesie jednak to ze sobą pewne minusy, takie jak to, że nie mamy telefonu przy sobie i można na podstawie tego wywnioskować, że nie ma nas w jego pobliżu. Trudno więc wytłumaczyć wtedy np. brak odpowiedzi na sms.

Para mająca romans nie może czuć się bezpiecznie nawet w domu, ponieważ w łatwy i szybki sposób można w pomieszczeniu zamontować urządzenia rejestrujące, takie jak kamery i mikrofony. Niektóre kamery mogą zarejestrować najmniejszy szczegół po ciemku lub z większej odległości. Technika tak zminimalizowała urządzenia elektroniczne, że jest możliwe zamontowanie ich w najmniejszej nawet szparze, wazonie czy za obrazem. Urządzenia takie nie potrzebują okablowania więc maskowanie i instalowanie staje się jeszcze banalniejsze.

W dobie wysokorozwiniętej techniki ciężko jest utrzymać długi i gorący romans w tajemnicy. A jeżeli istnieją osoby, którym zależy na zdemaskowaniu takiego związku, to już w ogóle utrzymanie w tajemnicy romansu staje się praktycznie niemożliwe, a przy tym jest bardzo stresujące. Dlatego może lepiej szybko zakończyć znajomość i rozejrzeć się za nową?

2 komentarze

  • Moja koleżanka zainwestowała 200 zł w podsłuch męża i już po dwóch dniach było wiadomo, że ją zdradza. Szybko ochłonęła z miłości, gdy nie tylko posłuchała stękania jego koleżanki z pracy, ale też rozmowy „kochanego Piotrusia”, który z tą lafiryndą się z niej naśmiewał, opowiadając jak to myśli, że jest właśnie w Castoramie i szuka tapet do ich remontowanego mieszkania. W sądzie nie miał szans, nawet nie musiała tego nagrania upubliczniać, bo dobrze wiedział, że go ma, więc zgodził się na alimenty i niech szuka sobie szczęścia w łóżku z małolatą jak Kaziu Marcinkiewicz. I wszyscy wiemy jak to się skończy.

    Odpisz
  • Jak się druga strona uprze, to żadne zagłuszacze wam nie pomogą. Teraz technika jest taka, że wszystko jest kwestią kosztów. Pozostaje więc pytanie ile warty jest romans? Czy na pewno się opłaca stracić połowę majątku i płacić alimenty dla kilku nocek z ponętną blondyneczką? Nie chcę być niegrzeczny, ale to kilka stówek za godzinę, więc po co te wszystkie kolacje i zdrady emocjonalne?

    Odpisz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Characters: 0 Words: 0 Word Limit: 99999999999999999 Comment Limit: 9999999999999

40 − = 35