Leki, które przyniosą ulgę przy łupieżu pstrym

piękna skóra bez łupieżu

Łupież pstry – leki na to schorzenie są dostępne w różnych postaciach, których wybór należy dostosować do konkretnego przypadku, a najważniejszym, na co trzeba zwrócić uwagę, jest ich skład. Ponieważ łupież pstry wywoływany jest przez grzyby drożdżopodobne Malassezia furfur, które naturalnie bytują na skórze człowieka, odpowiednie leczenie polega na zahamowaniu patologicznego namnażania się grzyba oraz zapobieganiu jego nawrotom. Chociaż jest to bardzo często występująca choroba, niewiele osób wie, jak właściwie należy ją leczyć. Leki na łupież pstry zawarte mogą być w szamponach lub w maściach stosowanych miejscowo tam, gdzie występują objawy choroby, albo w tabletkach, gdy konieczne jest leczenie ogólnoustrojowe.

Łupież pstry – leki bez recepty jako pierwszy krok do wyleczenia

Pityver wylecz łupież pstryŁupieżowi pstremu leki bez recepty mogą zaradzić, zanim udamy się do lekarza, dlatego warto wypróbować dostępne na rynku opcje. Popularnymi produktami leczniczymi są kosmetyki na łupież pstry takie jak kremy, maści, szampony, balsamy lub mydła. Składniki aktywne w nich zawarte powodują obumieranie drożdżaków, które powodują łupież pstry. Leki w postaci tabletek nie są dostępne bez recepty, dlatego gdy leczenie miejscowe produktami kosmetycznymi nie przynosi poprawy w ciągu miesiąca od rozpoczęcia stosowania, koniecznie należy udać się do dermatologa.

Przykładowe leki na łupież pstry bez recepty stosowane w produktach kosmetycznych:

  • ketokonazol
  • mikonazol
  • siarczek selenu
  • klotrimazol
  • terbinafina
  • pirytonian cynku

Leki na łupież pstry na receptę

Leki na łupież pstry przepisane przez dermatologa to kolejny krok w zwalczaniu tego schorzenia, gdy samodzielne próby okazują się niewystarczające. Lekarz może zalecić itrakonazol lub ketokonazol w postaci kapsułek przyjmowanych doustnie. Ogólnoustrojowe leczenie przeciwgrzybicze nie powinno trwać długo, gdyż może wywoływać skutki uboczne, w związku z czym konieczne jest monitorowanie parametrów wątrobowych i hormonalnych. Zaburzenia w gospodarce hormonalnej mogą bowiem okazać się bardziej uciążliwe, niż łupież pstry. Leki przeciwgrzybicze ogólnoustrojowe nie mogą być przyjmowane w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Lekom na łupież pstry można pomóc!

Łupież pstryLeki na łupież pstry działają skuteczniej przy zastosowaniu odpowiednich zasad profilaktyki. W okresie występowania objawów należy szczególnie dbać o higienę całego ciała, a zwłaszcza miejsc zmienionych chorobowo. Leczenie jest bardziej efektywne, gdy zastosowana jest ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym w postaci kremów przeciwsłonecznych. Ponadto na skórę można stosować kosmetyki z kwasem salicylowym. Należy dbać o dobre nawilżenie skóry, które wspomaga jej regenerację. Przy sumiennym stosowaniu się do tych zaleceń, po pewnym czasie można zapomnieć o przykrych doświadczeniach i przestać leczyć uporczywy łupież pstry lekami, a nawroty schorzenia będą mniej prawdopodobne. Warto zapobiegać często występującemu problemowi, jakim jest łupież pstry – leki zawsze ingerują w organizm i należy jak najbardziej ograniczać sytuacje, gdzie konieczne jest ich przyjmowanie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Characters: 0 Words: 0 Word Limit: 99999999999999999 Comment Limit: 9999999999999

72 − 69 =