Jak wygląda i na czym polega depilacja laserowa?

Co to jest depilacja laserowa

Depilacja laserowa to jedna z metod usuwania niechcianego owłosienia skóry, która powstała w ciągu kilkudziesięciu lat. Wyparła ona technikę depilacji elektrycznej.

Współcześnie królujący kanon kobiecej urody jest okrutny dla zbędnego owłosienia. Pojawiła się mocno zakorzeniona moda na gładkie, bez zbędnego włosa ciało. Zabiegi laserowe są najpowszechniejszą formą usuwania owłosienia laserem, dają możliwość cieszenia się delikatną skórą.

Laserowa depilacja przeznaczona jest głównie dla osób z tendencją do wrastania włosa i tworzenia się stanów zapalnych. Tak, więc warto wspomnieć, że depilacja laserowa nie tylko daje efekty pięknej i zadbanej skóry, ale także leczy.

Depilacje okolic intymnych

Depilacja laserowa miejsc intymnych jest niezwykle precyzyjna. Urządzenia posiadają małe głowice, które docierają do ciężko umiejscowionych partii ciała. Aby osiągnąć najlepsze i trwałe rezultaty depilacja laserowa okolic bikini, powinna być wykonywana od 4 do 6 razy. Częstotliwość zabiegów powinna miedź odstęp 4-8 tygodni do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Chcąc przystąpić do czynności laserowych w pierwszej kolejności, powinno się zaznajomić z ograniczeniami. Depilacja laserowa przeciwwskazania to choroby np. bielactwo, cukrzyca typu 1 itd. Są to przeszkody, gdzie usuwanie włosów laserem jest zabronione przy każdej partii ciała. Kobiety w ciąży, matki karmiące piersią również nie powinny brać udziału w zabiegach. W ofercie dla kobiet w gabinetach kosmetycznych występuje podstawowa depilacja laserowa bikini, jak i depilacja brazylijska obejmująca  pachwiny, wzgórek, wargi i szparę pośladkową. Mężczyźni nie kwalifikują się do usuwania włosów z miejsc intymnych, jest to zbyt duże ryzyko ze względów zdrowotnych. Często zadawane pytanie klientów decydujących się na zabiegi to ,,Czy depilacja laserowa boli?” Przy miejscach intymnych może wystąpić nieprzyjemne uczucie ciepła, ale u każdego pacjenta odczuwalne jest to inaczej, ponieważ każdy posiada indywidualny stopień bólu. Warto wiedzieć, że metoda depilacji bikini jest bezpieczna. Po zabiegu zabrania się używania kosmetyków zawierających alkohol, korzystania z solarium przynajmniej do 4 tygodni. Bardzo ważne jest nawilżanie partii ciała kremami oraz używania filtrów w czasie wakacyjnym.

Depilacje twarzy

Posiadanie nadmiernego owłosienia na twarzy nie jest problem medycznym. Jest to jednak duża bariera komfortu. Powoduje ona złe samopoczucie i jest przyczyną braku pewności siebie. Przypadłość ta dotyka wiele kobiet, związana zazwyczaj ze zbyt dużą produkcją androgenów i jest pozostałością po okresie dojrzewania. Problem niechcianego owłosienia na twarzy występuje nad górną wargą tzw. wąsik i w okolicach brody. Najlepszą metodą na pozbycie się trudności jest laserowa depilacja twarzy. Mimo tego, że istnieje wiele możliwości na usunięcie włosków (pęseta, wosk, pasta cukrowa, kremy), to żaden nie daje tak trwałego efektu, jak laser. Jednym z najlepszych urządzeń na rynku to Palomar Vectus, stworzony jest do depilacji najdelikatniejszych części ciała. Dzięki niemu depilacja laserowa twarzy jest bezpieczna.

  • Depilacja laserowa wąsika/ depilacja laserowa brody

Depilację wąsika i brody wykonuje się w szybki, bezbolesny sposób. Przeciwwskazania do zabiegu są podobne jak w przypadku depilacji miejsc intymnych. Dodatkowym ograniczeniem są znamiona. Z zabiegu korzystać mogą wszystkie kobiety i mężczyźni, których zmęczyły standardowe sposoby usuwania owłosienia. Depilacja laserowa ile zabiegów? Sesji przy tym zabiegu jest kilka (3-6), zależy to od poziomu melaniny, jaki występuje na skórze, grubości i koloru włosa. Do zabiegu trzeba się skrupulatnie przygotować. Skóra nie może być podrażniona, kremy z witaminami A i E nie powinny być stosowane przynajmniej  miesiąc wcześniej. Nie zaleca się usuwania owłosienia innymi metodami depilacji, włos powinien być długi i gruby dla lepszego i szybszego rezultatu. Po zabiegu wystarczy przemywać twarz woda, bądź tonikiem bezalkoholowym. Istnieje możliwość chwilowego obrzęku i zaczerwienienia.

Depilacje nóg

Popularna i bardzo często stosowana przez kobiety to depilacja laserowa nóg. Jest to jeden z najdłużej wykonywanych zabiegów, trwa on około półtorej godziny. Wrażliwość na ból podczas czynności zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Mówi się, że odczuwalny może być ból w okolicach łydek. Depilacja laserowa przeciwwskazania, przygotowanie i pielęgnacja jest identyczna, jak w wyżej wymienionych aspektach. Skóra nóg nie jest tak delikatna, jak twarzy czy w miejscach intymnych. Radzi się, aby po zabiegu pacjenci nie korzystali z solarium, ponieważ mogą wystąpić niepożądane zmiany skórne w postaci białych plam. Laserowa depilacja nóg powinna zawierać pakiet do sześciu zabiegów w odstępie 4-12 tygodni.

Depilacje pleców

Ulubionym zabiegiem mężczyzn jest depilacja laserowa pleców. Ta partia ciała pokryta jest dość gęstym owłosieniem. Zabieg przeprowadzany jest bezboleśnie, wykonywany jest przy użyciu dużej głowicy depilatora Vectus. Depilacja laserowa jak się przygotować? Pielęgnacja skóry przed i po zabiegu nie jest uciążliwa. Pamiętać trzeba o ryzyku korzystania z solarium, ograniczyć wystawianie depilowanej partii ciała na promienie słoneczne oraz w miarę możliwości nawilżać plecy olejkami, kremami. Przeszkoda do wykonania zabiegu są zmiany występujące na skórze, znamiona i przewlekłe choroby.

Ostatnim zabiegiem wykonywanych przez certyfikowane kosmetyczki jest depilacja laserowa pach. Często przy usuwaniu włosów z pleców klienci decydują się na pachy. Stanowią małą powierzchnię, zabieg jest bardzo krótki. Trwa około 20 minut i wykonywany jest co 4-6 tygodni przy 3-5 sesjach. Pacjenci nie doznają żadnego dyskomfortu. Depilacja laserowa wykonywana jest małymi głowicami, posiadającymi system chłodzenia. Pielęgnacja polega na nawilżaniu miejsc podrażnionych przez urządzenie.

Do depilacji przystąpić może każda kobieta i mężczyzna.

Warto wiedzieć:

  • Depilacja laserowa cena

Ceny zależne są od depilacji konkretnych partii ciała. Najtańszym zabiegiem jest usuwanie owłosienia z twarzy zaś najdroższym to depilacja nóg i pleców. Koszt związany jest z częstotliwością i powierzchnią na, jakiej pracuje depilator. Metoda laserowa jest najdroższą na rynku, lecz jako jedyna daje 100% satysfakcję klienta.

  • Depilacja laserowa efekty

Dzięki urządzeniu Vectus depilacja diodowa jest trwała, bezpieczna i bez ryzyka powikłań.

Osoby korzystające z depilacji są zachwycone efektami uzyskanymi, już przy pierwszych zabiegach depilacyjnych.

  • Depilacja laserowa opinie

Eksperci zajmujący się tą dziedziną uważają, że nie ma bardziej skutecznego zabiegu eliminowania włosów niż depilacja laserowa. Twierdzą, że jest to jedyny sposób depilacji, gdzie nie ma możliwości wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych. Zabiegi wykonywane są w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, które dają gwarancją uzyskania efektów spełniających oczekiwania pacjentów.

Zarejestruj się na bezpłatną konsultację w placówce w Gdyni:

CLINICA COSMETOLOGICA Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Characters: 0 Words: 0 Word Limit: 99999999999999999 Comment Limit: 9999999999999

+ 18 = 26