Kwas hialuronowy pod oczy – najskuteczniejsza metoda?

Zabieg na zmarszczki

Wiele osób decyduje się na wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym oraz wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym. Jest to zabieg mało inwazyjny i daje świetne efekty. Przede wszystkim są one widoczne od razu, po zaaplikowaniu preparatu. Dla najlepszego efektu warto powtórzyć ten zabieg po około dwóch latach. Wtedy będziemy mieć pewność, że zmarszczki będą wygładzone.

Po zabiegu możemy spodziewać się wielu pozytywnych efektów. Przede wszystkim zauważymy znacznie lepiej napiętą skórę, zmniejszenie cieni pod oczami oraz wypełnienie zmarszczek.  Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym to gwarancja gładkiej i dobrze odżywionej skóry, bez nienaturalnego efektu. Mimika jest zachowana a ostrzykiwanie kwasem hialuronowym można wykonywać bez potrzeby brania dnia wolnego. Należy jednak przed zabiegiem skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam w wyborze odpowiedniej ilości preparatu. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym najczęściej wykonuje się na bruzdy wargowo-nosowe oraz na dolinę łez, czyli w okolice oczu. Są to miejsca, gdzie najbardziej pracują nasze mięśnie mimiczne, dlatego bardzo szybko tworzą się zmarszczki. Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem nieinwazyjnym, mimo wszystko zaraz po zabiegu można odczuć lekką tkliwość oraz obrzęk. Może wystąpić również zasinienie, które zniknie następnego dnia.

Zabieg kwasem hialuronowym

Zabieg nie jest niebezpieczny ani bolesny. Przed ostrzykiwaniem miejsca zabiegowego nakładany jest specjalny preparat, mający na celu znieczulenie. Taki zabieg nie wyłącza nas również z obowiązków. Nie wolno nam jedynie korzystać z sauny, basenów oraz zabiegów z użyciem kwasów lub inwazyjnych zabiegów. Najlepiej skonsultować się w tej sprawie ze specjalistą. Udajmy się do sprawdzonego salonu, który będzie używał cienkich igieł oraz wykonuje zabieg w sterylnych i bezpiecznych dla klientów warunkach, zgodnych z normami.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym nie może być wykonywane, kiedy:

  • klientka jest ciąży albo karmi piersią
  • cierpi na epilepsję
  • ma ranę  w miejscu zabiegowym
  • ma bardzo ostry stan zapalny skóry
  • ma złe samopoczucie, boli ją głowa lub jest po usunięciu zęba

Czego nie robić przed zabiegiem?

Przeciwwskazania powinny być wykluczone przed zabiegiem, dlatego należy skonsultować się z osobą, która będzie przeprowadzała zabieg. Wykonuje ona wywiad, w którym pyta również o niedawno przechodzone zabiegi. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym nie powinno być łączone z botoksem, czy zabiegami na twarz z użyciem kwasów owocowych. Należy między tymi zabiegami zachować odpowiedni odstęp, najlepiej kilkutygodniowy.

Kwas hialuronowy – czy warto?

Preparat, jakim jest kwas hialuronowy na zmarszczki to bezpieczny sposób na wypełnienie zmarszczek. Do zabiegów wykorzystywany jest kwas hialuronowy syntetyczny, który nie wywołuje alergii i daje bardzo dobre efekty. Ma idealną, żelową konsystencję, dzięki czemu łatwo się wchłania. Zachowuje się identycznie jak kwas hialuronowy naturalnie występujący w naszej skórze. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest dzięki temu bezpieczne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Characters: 0 Words: 0 Word Limit: 99999999999999999 Comment Limit: 9999999999999

1 + 1 =