Prosaki. Czym są i jak sobie z nimi radzić?

Prawdopodobnie każdy z nas w swoim życiu spotkał się lub spotka się z problem skórnym, jakim są prosaki. Te drobne, jasne nierówności na naszej twarzy niejednokrotnie mogą stanowić dla nas ogromny problem estetyczny, bardzo ciężki do ukrycia nawet pod makijażem. Jeśli chodzi o ich etiologie, prosaki na twarzy powstają na drodze gromadzenia się w naszym naskórku sebum, wydzieliny łojowej naszej skóry, która przez zatkane przewody wyprowadzające nie może wydostać się na zewnątrz.

Jak usunąć prosaki? – usuwanie prosaków, gdy domowe sposoby zawodzą.

W związku z powszechnością przypadłości, jaką są prosaki na ustach, prosaki pod oczami czy po prostu prosaki na twarzy, w internecie można znaleźć szereg domowych porad jak je usunąć. Co warte podkreślenia, większość z nich niestety jest nieskuteczna, a nawet szkodliwa. Co więc zrobić z nieestetycznymi zmianami na naszej twarzy? Jak usunąć prosaki? Najbardziej rozsądnym wyjściem będzie udanie się do salonu medycyny estetycznej i zasięgnięcie fachowej rady. Współczesne kliniki mają nam do zaproponowania szereg zabiegów z kategorii usuwanie prosaków. Najpopularniejsze z nich to:

  • mikrodermabrazja diamentowa,
  • peelingi chemiczne,
  • metody mechanicznego usuwanie prosaków.

Mikrodermabrazja diamentowa i peelingi chemiczne – sposób na prosaki pod oczami i prosaki na ustach.

Oba zabiegi łączy fakt usuwania martwej, wierzchniej warstwy naszego naskórka razem ze zlokalizowanymi w tej warstwie skóry prosakami. W przypadku mikrodermabrazji wykorzystywana jest ku temu specjalna głowica diamentowa. W peelingu chemicznym z kolei korzystamy z odpowiednio dobranych kwasów organicznych. Obie metody charakteryzują się pełnym bezpieczeństwem, dużym komfortem podczas zabiegu i świetnym efektem kosmetycznym. Więcej o zabiegach na prosaki dowiesz się na: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/prosaki/

Prosaki na twarzy utrwalone – jak usunąć stare prosaki?

Wcześniej przedstawione metody odnosiły się do sytuacji, gdy prosaki na naszej twarzy są świeże i powstały niedawno. W przypadku zmian bardziej utrwalonych, zalecane są metody mechanicznego ich usuwania. Ideą tych zabiegów jest delikatne nacięcie prosaków i usunięcie zalegającej w nich wydzieliny. Pozwala to na szybkie zagojenie skóry i zniknięcie nieestetycznej zmiany z naszej twarzy.

 

 

Artykuł napisany przy współpracy z medicorium.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Characters: 0 Words: 0 Word Limit: 99999999999999999 Comment Limit: 9999999999999

89 − = 82