Jak się urwać na weekend?

Wiadomo, że do romansów i kolejnych spotkań, utrzymywanych w tajemnicy, dochodzi przede wszystkim w weekendy. W tym czasie jednak także rodzina ma swoje oczekiwania. Jak więc urwać się na weekend, nie wzbudzając podejrzeń i spokojnie oddać się przyjemnościom? Podpowiadamy sprawdzone sposoby.

Jeśli Twoja praca opiera się na częstych wyjazdach, jesteś wygrany od początku. Zwłaszcza gdy często podróżujesz, zahaczając o weekend. W tym wypadku po prostu delikatnie zwiększasz częstotliwość wyjazdów, albo jedziesz „do pracy” tak naprawdę biorąc urlop. Łatwo to zorganizować, bo w większości firm szef zgodzi się na wykorzystanie służbowego samochodu do prywatnych celów, często nawet nie wymagając pokrycia kosztów paliwa, jeśli nie będą zbyt wysokie.

Druga sprawa to szkolenia. Z reguły organizowane są w weekendy, praktycznie zawsze są wyjazdowe. A Ty jesteś dobrym pracownikiem, w którego firma inwestuje, więc nic dziwnego, że Cię wybrali… Zaczyna się więc już w piątek, a kończy powrotem w niedzielę. Raz na jakiś czas zdarzają się też dłuższe szkolenia, więc musisz wyjechać na kilka dni. Oczywiście nie za bardzo chcesz, ale co masz zrobić, to przecież dobra praca, której nie chcesz stracić… Więc jedziesz, bierzesz z domu nawet kanapki na drogę, pidżamkę i jedziesz.

Wielu z nas pracuje jednak od poniedziałku do piątku w stałych godzinach. Ale i na to są sposoby. serce w samochodzieWystarczy znaleźć sobie pasję. Najlepiej niech będzie to coś, co można uprawiać cały rok. Odpadają więc spływy kajakowe, chyba że przekonasz swoją drugą połówkę, że także zimą dasz radę w górskich potokach. Podstawą jest to, że pasja musi być tylko Twoja. Wybierz taką, której nie będziecie dzielić. Im bardziej ekstremalna, tym lepiej. Dlaczego? Bo rozwiąże to też problem pieniędzy. Do uprawiania na przykład spadochroniarstwa, potrzebne są też pieniądze. Im wyższy poziom, tym większe. Płaci się za skoki, szkolenia w tunelu aerodynamicznym, ale też sprzęt i masę gadżetów. Podobnie jest z polowaniami, których kobiety zazwyczaj nie lubią, oraz z wędkarstwem, które usprawiedliwi nawet nocne wyjazdy. Powrót z takiego wypadku i towarzyszące mu skrajne zmęczenie, również nie wzbudzą podejrzeń.

Znana i sprawdzona jest również metoda na kolegę w potrzebie. Aby ją jednak stosować, nie możecie mieć zbyt wielu wspólnych znajomych. Zasady są proste: wybieramy kolegę/koleżankę, którego nasza druga połówka zna, ale praktycznie nigdy nie widuje. Bo to na przykład nasz kolega ze szkoły, ale przeprowadził się do sąsiedniego miasta i spotykamy się raz na miesiąc na piwo. I przykładowy Marcin popada w kłopoty małżeńskie, jest bliski rozwodu, potrzebuje wsparcia, a przyjaciele muszą natychmiast pojechać do niego, pogadać, wypić nawet kilka piw. Podstawą jest jednak zaznaczenie potem, że wszystko się jakoś ułożyło, nie rozwiedli się i jakoś dalej to ciągną. Bo nawet przy przypadkowym spotkaniu i delikatnym tekście czy wszystko OK, nie będzie kłopotu, że coś się wydało. Warto też oczywiście raz na jakiś czas spotkać się z kumplami, by wiedzieć co u nich słychać. To pomoże, gdy będziemy opowiadać o konkretach.

2 komentarze

  • Klasyczny wyjazd na rybki to najlepsze zamaskowanie skoku w bok. Do tego nie są potrzebni nawet zaufani kumple, którzy poświadczą, że z nimi się było. Bo na nocnego leszcza czy węgorza najlepiej zasadzać się w samotności 😉 No i zmęczenie też jest usprawiedliwione, bo przecież cała noc bez snu. Do tego koszty maskowania niewielkie, bo wystarczy raz na jakiś czas kupić rybę i jeszcze na obiadek się przywiezie. I raczej żona nie będzie wypatrywać włosów na ubraniu, więc wpadka po romansie wykluczona.

    Odpisz
  • Jest jeszcze lepszy pomysł na to, by w spokoju cieszyć się romansem i uniesieniami z ukochaną. Wcale nie musi to być weekend. Można spotykać się w dni powszednie, zwłaszcza jeśli jesteście z jednego miasta. Wystarczy mieć zaufanego lub znajomego lekarza, który wystawi zwolnienie na tydzień i już macie pięć dni na wspólne chwile.

    Odpisz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Characters: 0 Words: 0 Word Limit: 99999999999999999 Comment Limit: 9999999999999

+ 58 = 59