Jak wybrać dobrego stomatologa?

Wizyta u stomatologa jest niezbędnym elementem zachowania zdrowia jamy ustnej, a co za tym idzie, zdrowia całego ciała. Ograniczenie rozprzestrzeniania się drobnoustrojów w obrębie zębów ma istotny, pozytywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Wizyta u dentysty nie musi być przykrą koniecznością, dobry dentysta powinien cechować się profesjonalizmem, dysponując nowoczesnymi metodami i sprzętem, dzięki którym higiena jamy ustnej będzie utrzymana praktycznie bezboleśnie.

Strach przed dentystą jest zakorzenionym, nie mającym najczęściej poparcia w rzeczywistości mitem, który towarzyszy nam od dzieciństwa. Stomatolog, wybrany w staranny sposób, z pewnością swoją pracą przekona Cię, że wizyta w gabinecie może być neutralnym wydarzeniem, które nie musi wiązać się z ogromnym stresem.

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Przede wszystkim warto sugerować się opiniami zadowolonych pacjentów. Jeżeli znajomy, ktoś z rodziny lub kolega z pracy korzysta z usług dentysty, a efekty tych wizyt są pozytywne, warto zainteresować się bliżej praktyką lekarza. Opinie, zamieszczane w internecie również mogą okazać się pomocne, należy jednak pamiętać, aby rozsądnie je filtrować. Dentysta Gdańsk, którego gabinet przypomina przyjemne miejsce, bez charakterystycznego dla gabinetów stomatologicznych, zapachu. którego terminarz nie świeci pustkami, będzie prawdopodobnie dobrym wyborem.

Znieczulenie u dentysty…

Wizyta u stomatologa nie musi oznaczać bólu, nawet przy drobnej ingerencji, można skorzystać z opcji znieczulenia miejscowego. Znieczulenia, stale udoskonalane, aby w jak najmniejszej dawce leku zawrzeć działanie przeciwbólowe, mają coraz mniejszy wpływ na nasz organizm. Będąc w ciąży, pacjentka powinna poinformować dentystę o swoim stanie, aby lekarz mógł dobrać odpowiednie znieczulenie. Nie stosuje się wtedy preparatów, zawierających adrenalinę, mogącą wywołać skurcze, jednak znieczulenie u dentysty w ciąży jest możliwe. Pacjenci, decydujący się na znieczulenie u dentysty mają do dyspozycji:

  • Znieczulenie powierzchniowe – działające kilka minut, znieczulenie w kremie, aerozolu lub żelu, stosowane u dzieci lub przed użyciem znieczulenia w zastrzyku, przy drobnych zabiegach o niskim stopniu ingerencji.
  • Znieczulenie nasiękowe – znieczulenie w zastrzyku, pozbawiające czucia końcówki nerwów, nie stosowane przy zębacz trzonowych i przedtrzonowych.
  • Znieczulenie przewodowe – znieczula znaczną część nerwu, sięgając głębiej w tkanki, stosowane przy pozostałych zębach dolnych         oraz mniej powszechne:
  • Znieczulenie śródwięzadłowe.
  • Znieczulenie prądem (TENS).
  • Znieczulenie śródkostne.

Dentysta dla dziecka

Już w okresie ząbkowania niemowlaka powinno się odwiedzić dentystę. Dzieci u dentysty, kończąc trzy, cztery lata powinny znaleźć się priorytetowo. Warto przygotować do tej wizyty dziecko, nastrajając je pozytywnie, nie wspominając o negatywnych doświadczeniach, odczuciu bólu. Wybierając stomatologa, warto zwrócić uwagę na jego podejście do dzieci, doświadczenie w pracy z nimi i przyjazność gabinetu. Jeżeli dziecko będzie miało dobre skojarzenia, zostanie mu to na całe życie. Stomatolog dziecięcy powinien działać szybko i odwrócić umie c odwrócić uwagę dziecka od problemu w jamie ustnej. Dentysta dla dzieci musi być ich dobrym znajomym, nie kimś, przed kim dzieci czują strach.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Decydując się na wybielanie zębów u dentysty, musisz liczyć się z trzema, czterema wizytami, które pochłoną około trzech tysięcy złotych, efekty będą jednak profesjonalne.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Characters: 0 Words: 0 Word Limit: 99999999999999999 Comment Limit: 9999999999999

55 − 50 =