Vectus vs Light Sheer – porównanie laserów do depilacji

Depilacje laserowa to nic innego jak usuwanie owłosienia laserem, które polega na wyniszczaniu cebulek włosia u podstawy przy użyciu specjalistycznego urządzenia – lasera do depilacji. Sama depilacja polega na wystrzeleniu wiązki impulsów świetlnych z głowicy lasera bezpośrednio na skórę, co przyczynia się do wypalania komórek macierzystych włosa. Usuwanie włosów laserem to w pełni bezpieczna metoda, jeśli depilację przeprowadza się pod okiem specjalisty.

Depilacja laserowa ile zabiegów?

Trwała depilacja to kwestia przeprowadzenia kilku zabiegów, podczas których usuwanie włosów laserów. Depilacja laserowa koszt jest uwarunkowany od miejsca, które stanowi przestrzeń do depilacji, jak i od lasera, który zostanie użyty do zneutralizowania nadmiernej ilości owłosienia Niektóre kliniki oferują darmowe konsultacje (o nich więcej tutaj: https://depilacjavectus.pl/darmowe-konsultacje/).
Dziś, porównamy dwa ogólnodostępne na rynku typy laserów – laser Vectus oraz jego poprzednika – laser Light Sheer.

Depilacja laserowa Light Sheer

Laser Light Sheer to pionierski produkt wprowadzony na rynek przez firmę Palomar Medical Technologies ponad piętnaście lat temu. Innowacyjny laser diodowy Light Sheer przez wiele lat stanowił wysoce profesjonalny i wykwintny standard fotodepilacji, cieszący się uznaniem na całym świecie – do dziś znajdującym swoje zastosowanie w salonach kosmetycznych. Laser Light Sheer posiada dwie głowice – małą i dużą, które ukierunkowane są analogicznie na mniejsze i większe obszary działania. Znaczącą wadą głowicy Light Sheer jest fakt, iż 80% impulsów lasera jest odbijanych od skóry, więc nie spełniają one swojego zadania. Wiele osób głowi się czy depilacja laserowa boli – laser Light Sheer posiada system chłodzący, który ochładza górne warstwy skóry – nie da się więc ukryć, że możliwy jest ból w głębszych strukturach skóry, jednakże jest on nieunikniony. Parametry urządzenia dobierane są indywidualnie przez osobę przeprowadzającą zabieg – w tym miejscu należy odpowiednio dobrać moc oraz czas pracy lasera – zbyt duża moc może skutkować groźnymi oparzeniami, zaś zbyt mała moc lasera nie przyniesie porządnego efektu – bez względu na depilacja laserowa ile zabiegów.

Laser Vectus

Po niemalże piętnastu latach od premiery laseru Light Sheer naukowcy z Palomar Medical Technologies opracowali ewolucyjną wersję pionierskiego typu lasera – Laser Vectus. Laser Vectus jest urozmaiconą wersją laser Light Sheer. Na front nasuwa się technologia Skintel – inteligentny system, który automatycznie dobiera parametry działania pod pacjenta, gwarantując stuprocentowe bezpieczeństwo zabiegu, bez ryzyka oparzenia – a są to najgorsze depilacja laserowa skutki uboczne – przy pełnej skuteczności zabiegu. Technologia „magicznych luster” wbudowanych w głowicę sprawia, że aż 100% impulsów świetlnych trafia w skórę, gwarantując pełnie możliwości korzystania z lasera. Dodatkowo, system chłodzący został usprawniony o inteligentny czujnik temperatury ciała przed, w trakcie oraz po zabiegu, co wpływa na doskonałe dopasowanie chłodzenia, a tym samym ograniczenie bólu wynikającego z zabiegu. Depilacja laserowa opinie odnośnie lasera Vectus są niesamowicie pozytywne, na tle lasera Light Sheer, więc nasuwa się proste pytanie…

Light Sheer, czy Vectus?

Biorąc pod uwagę depilacja laserowa cena, warto ukierunkować się na wykorzystanie najwyższej jakości sprzętu, ze względu na depilacja laserowa skutki uboczne. Z punktu widzenia bezpieczeństwa (oparzenia po depilacji laserowejwygrywa Vectus – automatyczny, indywidualny dobór parametrów diody lasera czyni go w pełni bezpiecznym, czego nie można powiedzieć o ręcznie konfigurowanym laserze Light Sheer. Komfort użytkowania również staję po stronie Vectusa, dzięki wykorzystaniu zaawansowanego systemu chłodzenia, co zmniejsza ból. Skuteczność działania jest niemal pięciokrotnie większa w przypadku Vectusa – jest to zasługa technologii odbijających odbijanych wiązek światła, co bezpośrednio wpływa również na czas zabiegów oraz ich ilość. Sumując, laser Vectus to wyższy poziom fotodepilacji, mający swoje źródło w laserze Light Sheer – szybkość rozwoju technologii możemy dostrzec na podstawie tych dwóch modeli, uwzględniając nowoczesność i funkcjonalność młodszego z nich.

Nie należy zastanawiać się depilacja laserowa jak się przygotować – wystarczy spróbować i samemu zaznać efektów – tym bardziej, że laserowa depilacja cena jest wprost proporcjonalna do efektów.


Zobacz oddziały DepilacjaVectus.pl

DepilacjaVectus Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97

DepilacjaVectus Sopot
ul. Bohaterów Monte Cassino 53
80-001 Sopot
Rejestracja: 58 506 64 98

DepilacjaVectus Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 99

8 komentarzy

 • Zdecydowałam się na zabieg laserem Vectus, bo poleciłą mi ten zabieg moja koleżanka. Faktycznie – zabieg szybki i bezbolesny, ze względu na dostępną opcję chłodzenia – co czyni depilację naprawdę komfortową i przyjemną.

  Odpisz
 • Ja wykonałam swój zabieg we wspomnianej klinice Cosmetologica w Gdyni – naprawę super sprawa, w tak krótkim czasie pozbyć się zbędnego owłosienia 😉 w dodatku w otoczeniu miłego personelu i profesjonalistów w swojej dziedzinie.

  Odpisz
 • Czad naprawde że już można bezboleśnie trwale pozbyć się włosów praktycznie z całego ciałą! 🙂 Kiedyś to tylko maszynki były dostępne. A wosk to tak boli….

  Odpisz
 • Ja byłam przedwczoraj po raz pierwszy w życiu na debilacji takiej – zaczęłam od łydek – i już się zapisałam na inne partie ciała – ten vectus niby taki niepozorny a jaki fajny 😀 Nic nie boli a o poparzeniu nie ma mowy bo ma ten czytnik także kto się waha to niech idzie i ma z głowy!

  Odpisz
 • Oj ten Vectus wydaje się o wiele lepszym urządzeniem niż Light Sheer. Zresztą moja przyjaciółka była na Light Sheer i mówiła, że bolało jak diabli momentami

  Odpisz
  • Bo to laser starszej generacji 🙂 Vectus jest znacznie wydajniejszy i bezpieczniejszy. Myślę, że nie ma sensu już korzystać z Light Sheer skoto jest Vectus 😀

   Odpisz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Characters: 0 Words: 0 Word Limit: 99999999999999999 Comment Limit: 9999999999999

51 − 50 =