Domowe sposoby na anginę

Angina to jedna z częściej występujących chorób, szczególnie w okresie przesileń letnich i zimowych. Każdy z nas choć raz w życiu przeszedł anginę, czyli chorobę górnych dróg oddechowych. Nie można jej bagatelizować, ponieważ niedoleczona może skutkować poważnymi konsekwencjami. Na ogół towarzyszy jej wysoka gorączka, a lekarze zapisują antybiotyk i zalecają pozostanie w łóżku. Warto wiedzieć, że poza specyfikami z apteki, bardzo ważne są domowe sposoby na leczenie anginy. Mogą one wspierać antybiotykoterapię poprzez dostarczanie organizmowi wartościowych składników i wspieraniu flory bakteryjnej, zaburzonej przez przyjmowanie antybiotyków. Domowe sposoby na anginę pomagają również doraźnie i bezpośrednio łagodzić ból gardła. Jak wyleczyć anginę w domu? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem i przeglądem domowych sposobów.

Syrop z cebuli i czosnku

Stosowany przez nasze babcie syrop to klasyka gatunku. Niesmaczny, ale bardzo skuteczny. Pomaga w walce ze wszystkimi infekcjami, nie tylko anginą, ale też przeziębieniem czy grypą. Jak przygotować ten cudowny specyfik? Przygotuj 2-3 główki cebuli i pokrój w kostkę. Dodaj 2 ząbki czosnku i zasyp cukrem lub zalej płynnym miodem. Mieszankę odstaw na noc. Jak dawkować syrop? Najlepiej pić po jednej łyżce kilka razy dziennie. Jeśli nie chcesz pachnieć czosnkiem przez kolejny miesiąc po chorobie, dodaj natkę pietruszki, która zabija zapach czosnku równie skutecznie, co syrop bakterie powodujące chorobę.

Miód, czosnek i mleko

Ciepłe mleko z miodem jest naprawdę niezłe w smaku. Sytuacja zmienia się nieco po dodaniu czosnku. Warto jednak się przemęczyć i szybciej zwalczyć infekcje. Napój świetnie sobie z nimi radzi, a dodatkowo wspiera odbudowę flory bakteryjnej zaburzonej przez przyjmowanie antybiotyków.

Płukanka z soli

Płukanki to świetny, domowy sposób na ból gardła. Ich niezaprzeczalną zaletą jest to, że działają niemal od razu. Roztwór wody z łyżeczką soli działa antybakteryjnie i przeciwbólowo. Płukanie gardła 2 razy dziennie pomoże nam szybko pożegnać anginę.

Ziołolecznictwo

Zioła, które wspierają walkę z anginą można znaleźć w każdej aptece. Warto mieć je też zawsze w domu, w kuchni bądź apteczce. Jakie zioła najlepiej sprawdzą się przy infekcjach górnych dróg oddechowych? Przede wszystkich szałwia. Jest niezastąpiona. Oprócz niej warto posiadać w domu rumianek oraz tymianek. Wszystkie trzy charakteryzują się działaniem przeciwbólowym i antybakteryjnym. Warto stosować je już przy pierwszych objawach zapalenia gardła. Mogą zwalczyć je zanim bakterie rozhulają się na dobre w naszym organizmie. Domowy sposób na anginę to również mieszanka ziół. Gotowe mieszanki na ból gardła można znaleźć w aptece, albo przygotować je samemu.

Jeden komentarz

  • Przede wszystkim zacznijmy od tego, że domowe sposoby na anginę sprawdzą się przy każdym zapaleniu gardła. A w większości przypadków to właśnie zapalenie gardła jest diagnozowane jako angina, bo lekarze idą na łatwiznę i przepisują antybiotyk.

    Odpisz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Characters: 0 Words: 0 Word Limit: 99999999999999999 Comment Limit: 9999999999999

− 1 = 2